Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej
W dniach 01.06- 02.06 uczniowie klas 1b oraz 1c wybrali się na wycieczkę do Torunia. 
Na wycieczce poznaliśmy starszą część miasta oraz zwiedziliśmy Muzeum Piernika. Pod koniec dnia wybraliśmy się do Teatru na spektakl pt.,, ćwiczenia stylistyczne", niektórzy z nas mieli również okazję wystąpić w krótkiej scence.
Następnego dnia odwiedziliśmy również Hutę Szkła Artystycznego w Olsztynku, gdzie mogliśmy zobaczyć jak powstają różne ozdoby zrobione ze szkła.
Emilia Berend

Czytaj więcej: Pachnie piernikami...

Piątek - weeekndu początek... Ten piątek (24 czerwca) wyjątkowy - bo to ostatni dzień, kiedy spotykamy się w szkole - uczniowie i nauczyciele. Nadeszły wakacje - zapracowane, wyczekane. Tradycyjnie na  uroczystym apelu zostali wyróżnieni uczniowie z najwyższą średnią, laureaci konkursów, zawodów oraz Ci, na których zawsze można polegać. Absolwenci 3 klas Branżowej Szkoły I stopnia pożegnali się z murami szkoły - zdobyli już wykształcenie i wyruszają w świat dorosłych. Dziękujemy za ten wspólny rok i życzymy szczęśliwych, niezapomnianych letnich wakacji!

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Hasło: WAKACJE!

Jeden z ostatnich dni nauki szkolnej przed wakacjami wypełniony był aktywnością fizyczną i dopingowaniem zawodników .... Dziś w hali sprotowej rządziła halowa piłka nożna. Zawody międzyklasowe były kolejnymi z cyklu Olimpiady Międzyklasowej w Grach Zespołowych. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn. W sumie rozegrano 16 meczów - w systemie każdy z każdym. W roli sędziów wystąpili: Wiktor Bogdański i Marcin Łapa.

Podium przypadło: 1 miejsce - klasa 1c LO, 2 miejsce - 3c LO, 3 miejsce - 3Tb (Technikum).

Gratulujemy!

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Na sportowo

W dniu dzisiejszym z okazji 42 rocznicy odsłonięcia pomnika pamięci narodowej w Biskupcu, z inicjatywy Stowarzyszenia Semper Fidelis Polonia oraz Burmistrza Biskupca odbył się festwial patriotyczno-artystyczny. Pod pomnikiem "!945 Powrót Warmii i Mazur do Macierzy" zgromadzili się zaproszeni goście- włodarze miasta i gminy Biskupiec, członkowie Stowarzyszeni Semper Fidelis Polonia, dyrektorzy szkół miejskich i gminnych wraz z młodzieżą i pocztami sztandarowymi, harcerze, emerytowani dowódcy byłej jednostki wojskowej w Biskupcu, działacze organizacji patriotycznych, a także  mieszkańcy miasta. Prezes Stowarzyszenia - Piotr Łach, w krótkich słowach podkreślił wagę, istotę a przede wszystkim znaczenie zamieszczonego na pomniku symbolu - RODŁA.  Przedstawia ono stylizowany bieg głównej rzeki Polski - Wisły z zaznaczonym stołecznym miastem Krakowem - pierwszej stolicy naszego państwa i kolebki polskiej kultury.  Symbolika ta pokreśla tożsamość narodową. Rodło jest symbolem organizacji - Związku Polaków w Niemczech. Zebrani odśpiewali hymn państwowy, na maszt została wciągnięta flaga narodowa, złożono biało-czerwone wiązanki kwiatów. Dalsza część uroczystości odbyła się w amfiteatrze miejskim. Prowadzącym imprezę był Bartłomiej Madej.

Dyrekcja Zespołu Szkół wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły również wzięła udział w tej uroczystości.

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Festiwal patriotyczno-artystyczny

 

 

W dniach 2-3 czerwca klasa 2a oraz 2b wraz z wychowawcami: Panią Elżbietą Sobalą oraz Panią Zosią Łukaszuk-Drążek, a także z panią Lidią Korzeniecką pojechali na wycieczkę na Kaszuby. Odwiedzili między innymi : Zamek krzyżacki w Malborku, Bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie oraz Skansen w Szymbarku. Wycieczka posłużyła poznaniu regionalnej kultury oraz wspólnemu spędzeniu czasu. 

Ania Balcewicz

31 maja zorganizowaliśmy Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Biskupcu. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do tej formy przybliżenia naszej szkoły. W tym roku postanowiliśmy pokazać ósmoklasistom nieoficjalne oblicze szkoły - skupiliśmy się na naszych pasjach, hobby i zainteresowaniach. Bo nie samą nauką uczeń żyje! Zwiedzanie poprzedzone było występami artystyczno-wokalnymi. Wystąpiły cheerleaderki - z klasy 2b LO i 1a LO, był pokaz tańca artystycznego - Alicja Janaczek, umiejętności wokalne zaprezentowali - Konrad Lech i Wojtek Nosek. Na pytanie dlaczego warto podjąć naukę w naszej szkole odpowiedzeli  filmowo i aktorsko uczniowie 2Ta. Dyrektor szkoły Krzysztof Janczara w ciepłych słowach zachęcał zebranych do ponownego spotkania z nami - tym razem - 1 września. Następnie nasi goście udali się na spcer po szkole, gdzie były przygotowane dla nich pokazy i atrakcje.  Festwial pasji i zainteresowań uczniów- czyli przebogata skala tego, czym zajmują się uczniowie gdy sie nie uczą...  Pracownia informatyczna z drukarką 3D- czyli pasje nauczycieli informatyki.... Czy pokonasz mistrza szachowego szkoły?.... - czyli rozgrywki w bibliotece szkolnej .... Kto zdobędzie "10"? - czyli szukamy strzelców wyborowych... Każdy mógł też skorzystać z poczęstunku na świeżym powietrzu - czyli grill i ognisko z kiełbaskami... Pogoda dopisała, zaproszeni goście również. Dziękujemy serdecznie za przybycie w nasze progi i ...widzimy się po wakacjach!

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Dzień Otwarty w Zespole Szkół

Czwartek 26 maja - dzień wycieczki, w której udział wzieli uczniowie z klas: 2c LO, 2Ta, 2a, 2BS. Celem - miasto pachnące piernikami położone nad brzegami królowej polskich rzek - Wisły... Kto nie był - niech żałuje, bowiem : 

Nasza wycieczka była zdecydowanie jedyna w swoim gatunku. Kameralne grono osób pozwoliło na połączenie szalonych śpiewów podczas drogi razem z poważnymi, naukowymi seansami filmowymi. Chociaż jesteśmy na różnych rozszerzeniach i w innych klasach - nie przeszkodziło nam to wspólnie poznawać biografię Mikołaja Kopernika, smak pierników oraz zaułków Torunia. Jesteśmy pewni, że każdy z nas tu obecnych będzie wspominał to tak samo gorąco (niczym wnętrze autokaru o południu). Pozdrawiamy!!! A pozdrawiają uczestnicy wycieczki !

Czytaj więcej: Międzyklasowa wycieczka do Torunia

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych