Tegoroczny egzamin dojrzałości rozpoczał się tradycyjnie egzaminem pisemnym z języka polskiego. Na poziomie podstawowym trwał on 170 minut. Oprócz zadań otwartych maturzyści musieli zmierzyć się z jednym z tematów:

Temat 1. Tęsknota – siła niszcząca czy budująca ludzkie życie? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Lalki , całej powieści Bolesława Prusa oraz wybranego tekstu kultury.

Temat 2. Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów. Ernest Bryll [ Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają ]

Maturzyści pytani po egzaminie o wrażenia mieli różne odczucia w stosunku do trudności zadań - dla jednych były one łatwe, dla innych sprawiły nieco kłopotu. Ale przecież nie taki diabeł straszny jak go malują! W poniedziałek- królowa nauk - matematyka. Trzymamy kciuki!

Anna Raczyńska

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych