Uczniowie Zespołu Szkół pożegnali rok szkolny 2018/2019.... Pożegnaliśmy absolwentów ostatniego rocznika Zasadniczej Szkoły Zawodowej - ślusarzy, sprzedawców, cukierników, elektryków, fryzjerów, mechaników..... 

 Wakacje już się rozpczęły, choć nie dla wszystkich. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły mają jeszcze mnóstwo pracy - trwają egzaminy zawodowe, trwa rekrutacja, trwają przygotowania do zakończenia obecnego i rozpoczęcia nowego roku szkolnego... Ale bohaterami dnia dzisiejszego są Uczniowie, a zwłszcza Ci, którzy osiągnęli sukcesy w nauce, sukcesy w sporcie, sukcesy w konkursach, olimpiadach, wolontariacie. Wielu z nich - na kilku płaszczyznach jednocześnie. Cieszy i napawa optymizmem taka postawa osobista - dzięki temu wierzymy, że codzienna praca wychowawcza i nauka daje owoce. Wśród wyróżnionych wielokrotnie znaleźli się uczniowie z najwyższą średnią - Aleksandra Tkacz z LO, Norbert Bućko - Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Marcel Lachowicz - Technikum. Uroczystość zakończenia roku zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście - wicestarosta Joanna Michalska, sekrterz miasta i gminy Biskupiec - Zbigniew Szal, zastępca komendanta komisariatu policji w Biskupcu komisarz Krzysztof Kończyk, przewodnicząca rady rodziców - p. Beata Maćkiewicz, dyrektor banku BGŻ Paribas - p. Paweł Narkowicz.

Wszystkim życzymy udanego wypoczynku i spotkajmy się w nowym roku szkolnym pełni sił do podjęcia nauki.

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Wakacje już się rozpoczęły...

Firma specjalizuje się w produkcji i modernizacji automatycznych linii przemysłowych według formuły „zaprojektuj i wykonaj”. Zatrudnia ponad 300 osób, ma bogaty park maszynowy, System Zarządzania Jakością ISO 9001, świadczy usługi na wysokim poziomie. Współpracuje z firmami: Fischer Panda GmbH, Michelin, DeLaval, Flextronics, Orange, Michelin Polska S.A., Schwarte – Milfor Sp.zo.o, Polimex-Mostostal S.A., Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Podczas wizyty w zakładzie obejrzeliśmy obróbkę wiórową na obrabiarkach konwencjonalnych i obrabiarkach CNC, zwijanie i walcowanie blach, zgrzewanie i spawanie MIG, MAG, TIG, cięcie laserem oraz szczególne interesujące cięcie wodą.

Proces polega wycinaniu zaprogramowanego kształtu wodą, zmieszaną ze ścierniwem. Prędkość strumienia osiąga nawet 340,3 m/s, Urządzenie pozwala na cięcie dowolnie twardego materiału o grubości do 120 mm, bez niekorzystnego wpływu ciepła. Dużą zaletą metody jest to, że można nią ciąć bardzo wiele materiałów, np. metal, szkło, kamień, drewno, tworzywo sztuczne.

Jednym tradycyjnych wyrobów firmy są agregaty prądotwórcze, dostosowane każdorazowo do specyficznych warunków : na jachty, do szpitali, dla wojska, do pracy w klimacie gorącym i zimnym, do pracy w słonej wodzie również odporne na wstrząsy podczas zrzucania z dużej wysokości. Wycieczka była wartościowym doświadczeniem dla uczniów, którzy w tym roku zdają egzamin z kwalifikacji M20 wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi.

J. Klepczyńska  

O czym mowa? - O V Gminnym Konkursie Matematycznym PITAGORAS dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, który dzisiaj ( 29 maja) odbył się w Zespole Szkół w Biskupcu.

Do rywalizacji przystapiło 16 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum w naszym mieście i gminie. Czekało na nich 6 zadań zamkniętych oraz 4 zadania otwarte, za które łącznie można było zdobyć  maksymalnie 20 punktów. Najlepiej poradziła sobie Aleksandra Ciechacka, która otrzymała od komisji 16 punktów i tym samym zajęła I miejsce w Konkursie. Ola reprezentowała Szkołę Podstawową nr2 w Biskupcu. Drugie miejsce zdobył Dawid Hak- uczeń Zespołu Szkół w Węgoju ( 15 punktów), a trzecie miejsce na podium zajął Korneliusz Sznar z Gimnazjum nr1 im. Mkołaja Kopernika w Biskupcu z sumą łączną 13 punktów.

Największą trudność sprawiło uczestnikom ostatnie zadanie konkursowe. Nikt z uczestników nie zdobył maksymalnej liczby punktów za to zadanie. A czy TY (Drogi Czytelniku) potrafisz udzielić poprawnej odpowiedzi na nie? Spróbuj ! 

Poniżej zadanie konkursowe:

"Złodziej ukradł rower i uciekł jadąc z prędkością 12 km/godz. Po 20 minutach właściciel zauważył kradzież i puścił się w pościg, jadąc motocyklem z prędkością 60 km/godz. Po ilu minutach od momentu zauważenia kradzieży dogoni złodzieja? Ułóż odpowiednie równania i podaj odpowiedź"

Konkurs,zadania matematyczne przygotowały i opracowały: Lidia Korzeniecka & Elżbieta Sobala

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: "Spoko inicjatywa..."

Ze względu na tworzenie strony BIP Zespołu Szkół w Biskupcu , sprawozdanie finansowe jednostki jest dostępne w menu: aktualności - zakładka : Dokumenty ---> sprawozdania finansowe.

                                                                                                      fot. - Anna Raczyńska

Dzisiaj pożegnaliśmy "najstarszych" uczniów naszej szkoły. Klasy trzecie Liceum Ogólnokształcącego i klasa 4 Technikum zakończyły swoją edukację w Zespole Szkół w Biskupcu. Ciepłe słowa, serdeczne życzenia, wyrazy wdzięczności, kwiaty, nagrody, podziękowania , wzruszenie.... Czas szkoły średniej szybko upłynął, przeszedł do historii. Jeszcze tylko egzaminy maturalne, zwane egzaminamii dojrzałości. Już 6 maja o godzinie 9:00 ropocznie się zmaganie z meandrami języka ojczystego, we wtorek - królowa nauk, czyli matematyka, a w środę - język angielski. 

 Jak każdego roku życzymy maturzystom jak najlepszych wyników, połamania długopisów i cyrkli! 

Czytaj więcej: Ostatni dzwonek maturzystów

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych