W dniu wczorajszym nasza szkoła obchodziła Dzień Matematyki. Z tej okazji został zorganizowany konkurs składający się z siedmiu konkurencji:

 1. -film mający na celu zareklamowanie matematyki
 2. - zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby PI
 3. - najciekawsze przedstawienie liczby PI
 4. - pokaz mody matematycznej
 5. - piosenka o matematyce
 6. - matematyczny wiersz
 7. - konkurs ‘’1 z 10’’

W zabawie wzięli udział uczniowie klas 1 i 2 LO. Każda z klas zaprezentowała równie oryginalny i ciekawy sposób na przedstawienie matematyki. Od kolorowej piniaty w kształcie liczby Pi, przez własnoręcznie przygotowane kreacje na pokaz mody, po autorskie piosenki i wiersze. Tego dnia mieliśmy okazję poczuć się jak w prawdziwym teleturnieju ‘’1 z 10’’.

Całe zdarzenie bacznie obserwowało i oceniało jury w składzie: Pan Michał Parda, Pani Magdalena Sakowicz-Długaszek oraz Pani Beata Kisielewska. Walka o podium była zacięta, ponieważ każda z klas wykazała się kreatywnością i trudno było wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie wszyscy dobrze się bawili i ujrzeli matematykę w nieco innym świetle. Pod koniec zostały ogłoszone wyniki: I miejsce zdobyła klasa II a, II miejsce – klasa II b III miejsce – klasa I b Pierwsze 3 miejsca zostały nagrodzone słodyczami zaś klasa II a – zwycięzcy, otrzymała bon w wysokości 150 złotych jako dofinansowanie do wycieczki lub innej imprezy klasowej.  

Oliwia Stępniewska & Joanna Turkot

Czytaj więcej: Matematyka na wesoło

"SHOWBIZ - Show Us Your Business! Program UWM w Olsztynie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości uczniów" 

Dzisiaj klasa 1c LO miała przyjemność uczestniczyć  w  2 edycji realizacji projektu, którego celem jest edukacja w obszarze inicjatywy i przedsiębiorczości. Udział w tym przedsięwzięciu daje młodzieży szansę na zdobycie wiedzy i umiejętności  zakresu przedsiębiorczości, wygranie cennych nagród oraz nawiązanie wspaniałych międzyszkolnych realcji. Zaplanowane w projekce działania obejmują:

 • TURNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ( SHOWBIZ: BUSINESS GAME) - pod okiem profesjonalnego trenera przedsiębiorczości uczniowie zagrają w całodniową grę biznesową w wersji on-line.
 • DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI NA UWM W OLSZTYNIE - uczniowie kolejny raz zmierzą się z wyzwaniami gry biznesowej, tym razem jednak w rozgrywce międzyszkolnej. Po zakończonym turnieju, uczniowie skorzystają również z praktycznych warsztatów: " ja jako marka i ja w zespole", "Ja w projekcie i jako innowator", " Ja jako pomysłodawca startup'u i ja jako skuteczny sprzedawca"
 • SYMULACJA ROZWOJU MIKROBIZNESU W SZKOŁACH -uczniowie wcielają się w rolę przedsiębiorcy i będą rozwijać "Swoje" biznesy. W trakcie tych działań skorzystają ze wsparcia ekspertów - mentorów, którzy wskażą im najważniejsze aspekty prowadzenia firmy tj. budowanie produktu, analiza rynku, sprzedaż i marketing, finanse.

Życzymy naszym uczniom powodzenia!

Czytaj więcej: Pokaż nam swój biznes!

Na stronie oswiata sanepid jest zaproszenie do udziału w konkursie

„Szkoła wolna od używek”

„Jest to hasło III edycji ogólnopolskiego konkursu na film krótkometrażowy organizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, a realizowany w ramach wzmocnienia zaangażowania młodzieży w działania programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość”.

Głównym celem konkursu jest aktywna promocja i edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych wśród młodzieży. Zadanie polega na nagraniu i zmontowaniu 2 minutowego filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień.
Konkurs realizowany jest w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim i krajowym.
Prace konkursowe wraz z dokumentami należy przekazać do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w terminie do 15 kwietnia 2019 r.
Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Szczegółowe informacje dotyczące oceny pracy, terminów poszczególnych etapów, formy prac konkursowych, wymaganych dokumentów oraz nagród i gali wręczenia nagród zawarte są w regulaminie konkursu”:regulamin konkursu.

Zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursie. Osoby zainteresowane mogą zgłosić się do pedagoga szkolnego, albo wychowawcy klasy.

Damian Sienkiewicz szachowym mistrzem szkoły!

 Cztery dni trwały rozgrywki o miano najlepszego szachisty w naszej szkole. Po trzech dniach zaciętych eliminacji (w których wzięło udział 21 zawodników i 1 zawodniczka) do finału dostali się: Tomasz Krajewski (3c, obrońca tytułu), Damian Sienkiewicz (2T, wicemistrz sprzed roku), Piotr Kaliszuk (3a), Szymon Mazgoła (3b), Jakub Jundziłł (LOD), Maciej Kowalczyk (1c), Karol Tomasik (3b).

W finale, rozgrywanym systemem "każdy z każdym", pojedynki były wyrównane, toczyły się często do ostatnich sekund i stały na wysokim poziomie. Na potwierdzenie powyższego należy dodać, że do wyłonienia mistrza potrzebna była dogrywka pomiędzy Damianem Sienkiewiczem a Jakubem Jundziłłem, w której ostatecznie minimalnie lepszy okazał się Damian. To drugie z rzędu miejsce w czołowej trójce miejsce dla Damiana, przed którym jeszcze dwa lata nauki w Zespole Szkół. Na uznanie zasługuje również trzecie miejsce ucznia klasy pierwszej 1c Macieja Kowalczyka. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział :)

Ostateczna klasyfikacja:

 • 1. Damian Sienkiewicz 6,5 pkt
 • 2. Jakub Jundziłł 6,5 pkt
 • 3. Maciej Kowalczyk 4 pkt
 • 4.Tomasz Krajewski 4 pkt
 • 5. Piotr Kaliszuk 3,5 pkt
 • 6. Szymon Mazgoła 2,5 pkt
 • 7. Karol Tomasik 1 pkt  

Michał Parda

Czytaj więcej: Znamy szachowego mistrza Zespołu Szkół!

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Liceum dla Dorosłych

Szkoła Branżowa I-go Stopnia