Cała Polska czyta... w tym roku - "Przdwiośnie" Stefana Żeromskiego. Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą  "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku tematem przewodnim była "Zemsta" Aleksandra Fredry, następnie kolejno: "Trylogia" Henryka Sienkiewicza, "Lalka" Bolesława Prusa, "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza oraz "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Klimat i tematyka powieści "Przedwiośnia" doskonale się wplata w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego też młodzież  nauczyciele Zespołu Szkół uczcili to wydarzenie dołączając się do akcji w listopadzie. Scenariusz i reżyserię uroczystego czytania lektury opracowała p. Aneta Zielińska. Ponadto ze strony grona pedagogicznego w czytaniu udział wzięli: Szymon Marchlewski i Anna Raczyńska, zaś ze strony uczniowskiej Zuzia Witkowska, Tomek Moroz, Ola Kostrzewska, Zuzia Marcinkowska i Malwina Skoczeń. Warto dodać, że w tym roku do akcji Narodowego Czytania swój akces zgłosiła rekordowa liczba szkół i instytucji - 2930. 

Anna Raczyńska

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych