Dnia 5.12.2018 w zespole Szkół w Biskupcu odbył się Festiwal Pasji w ramach projektu Edupasje. Inicjatorami tego wydarzenia były: Agnieszka Reimus - Knežević i Izabela Mańkowska-Salik z Fundacji KANGOOR z Olsztyna. Współorganizatorami byli: Klasa 3 b i klasa 2 a, Krzysztof Karmazyn, Iwona Karmazyn oraz Szymon Marchlewski. Całość działań wsparła Dyrekcja Zespołu Szkół. Udział w Festiwalu Pasji wzięli uczniowie z naszej szkoły oraz uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum.

Przez blisko trzy godziny każdy z uczestników przedstawiał swoje pasje czyli to co go interesuje, sprawia mu przyjemność i o czym myśli by temu dać się ponieść w wolnej chwili. Zwiedzający Festiwal Pasji mogli zobaczyć: kuglarstwo, alternatywne parzenie kawy, florystykę, fotografię, rysunek (różne style), jeździectwo, grafikę komputerową, tworzenie muzyki elektronicznej, gry planszowe, aktorstwo, szycie (i projektowanie ubrań), śpiew oraz gry sieciowe…

Ilość pasji jaką mają uczniowie Zespołu Szkół w Biskupcu i ich zakres tematyczny jest ogromna. Pozostaje pytanie: Ile jeszcze pozostało pasji do odkrycia u tych, którzy nie ośmielili się w tym roku pokazać… Może za rok? Co Wy na to?

Jako nauczyciel wiem jedno… nigdy zbyt łatwo nie przejdzie mi przez usta sformułowanie… Nie nauczył się bo mu/jej się nie chciało. Zamienię to na… Nie nauczył/a się bo nie miał/a czasu. Realizował/a siebie. Do zobaczenia za rok…. Oby było nas więcej 😊

Projekt jest realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018, projekt Wędrowna Akademia Kultury ze środków: Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gminy Olsztyn, Gminy Miasta Ełk, Miejskiej Biblioteki w Szczytnie i Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie.  

Szymon Marchlewski

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych