Dzisiaj 13 grudnia w naszej starej auli szkolnej odbyła się Gala Wolontariatu. Uroczystość jak sama nazwa wskazuje była poświęcona szerzeniu idei pomocy potrzebującym, ale także pokłonem w stronę osób, które bezinteresownie niosą pomoc. A takich w naszej szkole nie brakuje! O swojej działalności, sukcesach i zaangażowaniu opowiadali wolontariusze ze Stowarzyszenia "Przygarnij Psiaka lub (i) Kociaka", przedstawiciele nieformalnej grupy "Ogień w Szopie" oraz grupa współpracująca z ośrodkiem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepelnosprawnością Intelektualną. Opowieściom towarzyszyły pokazy filmowe dokonanych działań. Jakie to działania ? Dłuuuuuugo by wymieniać.... między innymi są to: lekcje/prezentacje w przedszkolach i szkołach edukujące najmłodszych na temat zwierząt, coroczne jesienno-zimowe zbiórki karmy i akcesorii dla zwierząt, to pomoc w znalezieniu domu i serdecznego opiekuna dla tych zwierząt, które go jeszcze nie mają, współpraca z organizacjami, lekarzami weterynarii, czy akcje zwiększające świadomość społeczeństwa. To także spacery ze zwierzętami, włączanie osób z niepełnosprawnością intelektualną do opieki nad zwierzętami. To także działania w ramach akcji "Przekaż  Misia dla Rysia", Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Szlachetnej Paczki i wiele, wiele innych cennych inicjatyw.  Goścmi  Gali byli  dyrektor Centrum Kultry Turystyki i Sportu w Biskupcu pan Wojciech Hubacz oraz pan Walter Chełstowski, który przypomniał początki wiekiej charytatywnej akcji pomocy w naszym kraju - WOŚP.  Słów uznania wolontariuszom nie szczędził także dyrektor Zespołu Szkół - Krzysztof Janczara. Opiekunem grupy wolontariuszy jest pani Bożena Staszak - inicjatorka Gali.

Dziękujemy za to,że jesteście i za to co robicie.

"Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi" -  Jan Paweł II.

Anna Raczyńska

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych