Damian Sienkiewicz szachowym mistrzem szkoły!

 Cztery dni trwały rozgrywki o miano najlepszego szachisty w naszej szkole. Po trzech dniach zaciętych eliminacji (w których wzięło udział 21 zawodników i 1 zawodniczka) do finału dostali się: Tomasz Krajewski (3c, obrońca tytułu), Damian Sienkiewicz (2T, wicemistrz sprzed roku), Piotr Kaliszuk (3a), Szymon Mazgoła (3b), Jakub Jundziłł (LOD), Maciej Kowalczyk (1c), Karol Tomasik (3b).

W finale, rozgrywanym systemem "każdy z każdym", pojedynki były wyrównane, toczyły się często do ostatnich sekund i stały na wysokim poziomie. Na potwierdzenie powyższego należy dodać, że do wyłonienia mistrza potrzebna była dogrywka pomiędzy Damianem Sienkiewiczem a Jakubem Jundziłłem, w której ostatecznie minimalnie lepszy okazał się Damian. To drugie z rzędu miejsce w czołowej trójce miejsce dla Damiana, przed którym jeszcze dwa lata nauki w Zespole Szkół. Na uznanie zasługuje również trzecie miejsce ucznia klasy pierwszej 1c Macieja Kowalczyka. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział :)

Ostateczna klasyfikacja:

  • 1. Damian Sienkiewicz 6,5 pkt
  • 2. Jakub Jundziłł 6,5 pkt
  • 3. Maciej Kowalczyk 4 pkt
  • 4.Tomasz Krajewski 4 pkt
  • 5. Piotr Kaliszuk 3,5 pkt
  • 6. Szymon Mazgoła 2,5 pkt
  • 7. Karol Tomasik 1 pkt  

Michał Parda

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Liceum dla Dorosłych

Szkoła Branżowa I-go Stopnia