W dniu wczorajszym nasza szkoła obchodziła Dzień Matematyki. Z tej okazji został zorganizowany konkurs składający się z siedmiu konkurencji:

  1. -film mający na celu zareklamowanie matematyki
  2. - zapamiętanie najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby PI
  3. - najciekawsze przedstawienie liczby PI
  4. - pokaz mody matematycznej
  5. - piosenka o matematyce
  6. - matematyczny wiersz
  7. - konkurs ‘’1 z 10’’

W zabawie wzięli udział uczniowie klas 1 i 2 LO. Każda z klas zaprezentowała równie oryginalny i ciekawy sposób na przedstawienie matematyki. Od kolorowej piniaty w kształcie liczby Pi, przez własnoręcznie przygotowane kreacje na pokaz mody, po autorskie piosenki i wiersze. Tego dnia mieliśmy okazję poczuć się jak w prawdziwym teleturnieju ‘’1 z 10’’.

Całe zdarzenie bacznie obserwowało i oceniało jury w składzie: Pan Michał Parda, Pani Magdalena Sakowicz-Długaszek oraz Pani Beata Kisielewska. Walka o podium była zacięta, ponieważ każda z klas wykazała się kreatywnością i trudno było wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie wszyscy dobrze się bawili i ujrzeli matematykę w nieco innym świetle. Pod koniec zostały ogłoszone wyniki: I miejsce zdobyła klasa II a, II miejsce – klasa II b III miejsce – klasa I b Pierwsze 3 miejsca zostały nagrodzone słodyczami zaś klasa II a – zwycięzcy, otrzymała bon w wysokości 150 złotych jako dofinansowanie do wycieczki lub innej imprezy klasowej.  

Oliwia Stępniewska & Joanna Turkot

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Liceum dla Dorosłych

Szkoła Branżowa I-go Stopnia