4 kwietnia w Zespole Szkół w Biskupcu odbyły się III Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach o Puchar Przechodni Starosty Olsztyńskiego. Swój akces w rywalizacji zgłosiło rekordowa liczba jedenastu zespołów. A były to: 

  • 2 drużyny reprezentujące Zespół Szkół w Biskupcu,
  • Zespół Szkół w Olsztynku,
  • Zespół Szkół w Dobrym Mieście,
  • Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie,
  • Zespół Szkół w Reszlu,
  • XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie,
  • 2 drużyny reprezentujące I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie
  • 2 drużyny reprezentujące Gimnazjum nr 23 w Olsztynie.

Puchar Przechodni zdobyła po zaciętej walce I drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie przerywając dominację XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, które ostatecznie zajęło II miejsce. III miejsce przypadło drużynie nr I gospodarzy Mistrzostw, czyli Zespołu Szkół w Biskupcu. Drużyna nr II uplasowała się na VII miejscu. Wywalczone miejsca to duży sukces naszych zawodników, którzy w większości nie posiadają dużego doświadczenia turniejowego (dla większości z nich był to pierwszy oficjalny turniej szachowy). W obu drużynach zagrało łącznie 4 zawodników z klas pierwszych – Lidia Bajcer, Maciej Kowalczyk, Jan Tomaszewski, Michał Woronowicz. Jeśli dodamy indywidualne wyróżnienia - Jakub Jundziłł (w debiutanckim turnieju II miejsce na II szachownicy), Aleksandra Ziejewska (III miejsce na IV szachownicy) - to widzimy, że możemy być zadowoleni i dumni z naszych uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali: Damian Sienkiewicz, Jakub Jundziłł, Maciej Kowalczyk, Aleksandra Ziejewska (drużyna nr 1); Tomasz Krajewski, Michał Woronowicz, Jan Tomaszewski, Lidia Bajcer (drużyna nr 2).

Dodajmy, że rozpoczęcia turnieju wraz z dyrektorem Zespołu Szkół w Biskupcu Krzysztofem Janczarą dokonali burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski i z ramienia kuratorium oświaty w Olsztynie starszy wizytator Marek Kozłowski, a końcowe mowy wygłosili i nagrody wręczyli wspomniani już Krzysztof Janczara i Marek Kozłowski wraz z wicestarostą olsztyńskim Joanną Michalską.

Sędzią głównym był pan Feliks Stachowicz, a sponsorami mistrzostw – burmistrz Biskupca, starosta olsztyński oraz Zespół Szkół w Biskupcu.

Michał Parda

napisali o nas:  Powiat Olsztyński

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Liceum dla Dorosłych

Szkoła Branżowa I-go Stopnia