Firma specjalizuje się w produkcji i modernizacji automatycznych linii przemysłowych według formuły „zaprojektuj i wykonaj”. Zatrudnia ponad 300 osób, ma bogaty park maszynowy, System Zarządzania Jakością ISO 9001, świadczy usługi na wysokim poziomie. Współpracuje z firmami: Fischer Panda GmbH, Michelin, DeLaval, Flextronics, Orange, Michelin Polska S.A., Schwarte – Milfor Sp.zo.o, Polimex-Mostostal S.A., Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Podczas wizyty w zakładzie obejrzeliśmy obróbkę wiórową na obrabiarkach konwencjonalnych i obrabiarkach CNC, zwijanie i walcowanie blach, zgrzewanie i spawanie MIG, MAG, TIG, cięcie laserem oraz szczególne interesujące cięcie wodą.

Proces polega wycinaniu zaprogramowanego kształtu wodą, zmieszaną ze ścierniwem. Prędkość strumienia osiąga nawet 340,3 m/s, Urządzenie pozwala na cięcie dowolnie twardego materiału o grubości do 120 mm, bez niekorzystnego wpływu ciepła. Dużą zaletą metody jest to, że można nią ciąć bardzo wiele materiałów, np. metal, szkło, kamień, drewno, tworzywo sztuczne.

Jednym tradycyjnych wyrobów firmy są agregaty prądotwórcze, dostosowane każdorazowo do specyficznych warunków : na jachty, do szpitali, dla wojska, do pracy w klimacie gorącym i zimnym, do pracy w słonej wodzie również odporne na wstrząsy podczas zrzucania z dużej wysokości. Wycieczka była wartościowym doświadczeniem dla uczniów, którzy w tym roku zdają egzamin z kwalifikacji M20 wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi.

J. Klepczyńska  

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych