W dniu 18 września 2019r zzostało zawarte poroumienie pomiędzy Dyrektorem Zespołu Szkół Krzysztofem Janczarą a Komendantem Miejskiej Policji w Olsztynie inspektorem Piotrem Zabuskim dotyczące wzajemnej współpracy obu stron. Na mocy tegoż porozumienia określono zasady i cele realizacji zadań na rzecz edukacji i propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych w odniesieniu do młodzieży z Zespołu Szkół w Biskupcu, a w szczególności do klas o profilu mundurowym. Jest to już kolejne porozumienie owocujące efektywną współpracą obu jednostek. Tym razem w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele klasy mundurowej - kadeci : Bartosz Wrona i Mateusz Pajdowski, którzy mieli okazję zwiedzić olsztyński kapitanat Policji oraz zapoznać się z wyposażeniem posterunku.

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Porozumienie zawarte

Nie samą nauką i szkołą uczeń wszak żyje..... Piękno przyrody gór polskich mieli okazję podziwiać uczniowie klasy 2a i 2b LO. Poniżej krótka relacja z wyjazdu.

W poniedziałek 9 września wyruszyliśmy z Olsztyna pociągiem do Szczawnicy na wycieczkę międzyklasową (2a LO i 2b LO) . Zatrzymaliśmy się w schronisku „Orlica” ulokowanym w miejscu z pięknym widokiem na góry i rzekę Dunajec. Pomimo dużego zmęczenia spowodowanego podróżą, wyruszyliśmy na Bryjarkę. Szczyt Bryjarki jest od dawna celem spacerów mieszkańców i kuracjuszy uzdrowisk Szczawnicy, nie mogło więc i nas tam zabraknąć. Z wierzchołka Bryjarki, na którym stoi oświetlony nocą metalowy krzyż, roztacza się widok na Szczawnicę, Małe Pieniny oraz Pieniny Właściwe . Drugiego dnia ruszyliśmy na szczyt Trzech Koron, najwyższy szczyt w Pieninach, z którego widoki są ciężkie do opisania, to trzeba po prostu zobaczyć.Nasza droga rozpoczęła się w Krościenku. Do Szczawnicy wróciliśmy płynąc na flisackich tratwach po Dunajcu. Trzeci dzień był również bardzo aktywny, ponieważ tego dnia ruszyliśmy na szczyt Palenicy, z której w nagrodę zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Stamtąd ruszyliśmy do wypożyczalni rowerów, którymi pojechaliśmy na Słowację zwiedzić czerwony klasztor, do którego droga ciągnęła się cały czas wzdłuż Dunajca. Wycieczka zakończyła się ogniskiem, na którym śpiewaliśmy, rozmawialiśmy i jedliśmy to, co sobie wcześniej przygotowaliśmy. W piątek, już mniej zadowoleni ruszyliśmy z Krakowa do Dworca Głównego w Olsztynie, do którego dotarliśmy chwilę po godzinie 23. Wszyscy na pewno będziemy dobrze wspominać miniony tydzień, teraz jednak musimy wracać do nauki. 

Uczestnicy wycieczki

Czytaj więcej: Hej góry, góry....!

Chociaż pogoda nadal dopisuje - nastał czas powrotu do szkoły. Społeczność uczniowska Zespołu Szkół ma zaszczyt powitać nowe koleżanki i nowych kolegów z 9 klas pierwszych -Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia. W sumie 242 nowych uczniów uroczyście rozpoczęło nowy rok szkolny 2019/2020 - już jutro pierwsze lekcje! Wszystkim naszym uczniom - życzymy osiągnięcia wysokich wyników i sukcesów w szkole! Powodzenia!

Czytaj więcej: Witamy po wakacjach!

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Liceum dla Dorosłych

Szkoła Branżowa I-go Stopnia