Szkolne Mistrzostwa Szachowe

Zakończyły się eliminacje Szkolnych Mistrzostw Szachowych w Zespole Szkół. Do rywalizacji przystąpiło 21 uczniów – swoją reprezentację miały wszystkie typy szkół: Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Liceum dla Dorosłych i Branżowa Szkoła I Stopnia. Po dwóch dniach zaciętych pojedynków do ścisłego finału awansowali: Damian Sienkiewicz (3T) – obrońca tytułu, Bartłomiej Horoszko (3c), Michał Leszczak (1c), Jakub Jundziłł (LOD) – wicemistrz sprzed roku, Grzegorz Rutkowski (1Ta), Michał Woronowicz (2b), Maciej Kowalczyk (2c) - zdobywca 3 miejsca w 2019 roku, Aleksandra Ziejewska (3c) i Grzegorz Cichecki (1Ta) . Finał w przyszłym tygodniu – życzymy powodzenia!

Michał Parda

Czytaj więcej: Szkolne Mistrzostwa Szachowe - eliminacje

 

Dnia 15.02.2020r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Rozgrywki odbyły się w kategorii dziewcząt i chłopców. W sumie zgłosiło się 14 uczniów naszej szkoły. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Sandra Stupakowska z klasy 1Tag, pokonując w finale Kingę Szulc - 1Tag. III miejsce zajęła Wiktoria Filipek z klasy 1d LO. W kategorii chłopców wzięło udział 10 zawodników. I miejsce zajął Kacper Korczyk z kl. 1A, pokonując w finale Mateusza Purzyckiego - kl. 1A. III miejsce zajął Adrian Piorunowski - 1A. Łącznie rozegrano 34 mecze. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale i dyplomy ufundowane przez Dyrektora Szkoły Krzysztofa Janczarę. O piękne zdjęcia z imprezy zadbał Marek Zieliński. Zawody zorganizował i przeprowadził

Jan Karol.

Czytaj więcej: Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

"W dniach 19-27 lutego odbędą się szkolne mistrzostwa szachowe. Zapraszamy wszystkich chętnych graczy, i tych zaawansowanych, i tych trochę mniej. Zgłoś chęć uczestnictwa (do 14 lutego) na maila - , przez Librusa lub odwiedź bibliotekę i tam dokonaj zgłoszenia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody”

Jak co roku w ostatnim dniu przed feriami szkolnymi młodzież klas maturalnych Zespołu Szkół w Biskupcu tańczy poloneza na biskupieckim Placu Wolności. Ma to miejsce tuż po godzinie 12- tej, kiedy ucichną dzwony kościelne. W tym roku szkolnym mamy 3 klasy licealne : a, b i c. Każda z nich przygotowała swój własny układ tańca wkładając w to przedsięwzięcie niezłą porcję energii podczas licznych prób - by w dniu dzisiejszym (prapremierowym) i jutrzejszym (studniówkowym) wypaść jak najlepiej. Studniówka już jutro - więc bawcie się dobrze! Niech humory Wam dopiszą!

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Polonez ' 2020

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Liceum dla Dorosłych

Szkoła Branżowa I-go Stopnia