Nie samą nauką i szkołą uczeń wszak żyje..... Piękno przyrody gór polskich mieli okazję podziwiać uczniowie klasy 2a i 2b LO. Poniżej krótka relacja z wyjazdu.

W poniedziałek 9 września wyruszyliśmy z Olsztyna pociągiem do Szczawnicy na wycieczkę międzyklasową (2a LO i 2b LO) . Zatrzymaliśmy się w schronisku „Orlica” ulokowanym w miejscu z pięknym widokiem na góry i rzekę Dunajec. Pomimo dużego zmęczenia spowodowanego podróżą, wyruszyliśmy na Bryjarkę. Szczyt Bryjarki jest od dawna celem spacerów mieszkańców i kuracjuszy uzdrowisk Szczawnicy, nie mogło więc i nas tam zabraknąć. Z wierzchołka Bryjarki, na którym stoi oświetlony nocą metalowy krzyż, roztacza się widok na Szczawnicę, Małe Pieniny oraz Pieniny Właściwe . Drugiego dnia ruszyliśmy na szczyt Trzech Koron, najwyższy szczyt w Pieninach, z którego widoki są ciężkie do opisania, to trzeba po prostu zobaczyć.Nasza droga rozpoczęła się w Krościenku. Do Szczawnicy wróciliśmy płynąc na flisackich tratwach po Dunajcu. Trzeci dzień był również bardzo aktywny, ponieważ tego dnia ruszyliśmy na szczyt Palenicy, z której w nagrodę zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Stamtąd ruszyliśmy do wypożyczalni rowerów, którymi pojechaliśmy na Słowację zwiedzić czerwony klasztor, do którego droga ciągnęła się cały czas wzdłuż Dunajca. Wycieczka zakończyła się ogniskiem, na którym śpiewaliśmy, rozmawialiśmy i jedliśmy to, co sobie wcześniej przygotowaliśmy. W piątek, już mniej zadowoleni ruszyliśmy z Krakowa do Dworca Głównego w Olsztynie, do którego dotarliśmy chwilę po godzinie 23. Wszyscy na pewno będziemy dobrze wspominać miniony tydzień, teraz jednak musimy wracać do nauki. 

Uczestnicy wycieczki

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych