Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Liceum Mundurowe

Zapraszamy!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

Prawdziwie letni początek czerwca i powrót do szkoły po długich miesiącach zamknięcia w domach zachęcały do wyjścia w plener, co też uczyniła klasa 2Tpb z wychowawczynią. Spragnieni ruchu na świeżym powietrzu wybraliśmy się na około 10 kilometrową wędrówkę niedawno wytyczoną ścieżką rowerową wiodącą przez Rzeck i Rukławki do Biskupca. Piękne widoki i miła atmosfera sprawiły, że nogi same nas niosły ;)

Joanna Marcinkowska

Wprawdzie Dzień Dziecka już minął, to jednak nie zaszkodzi powspominać.... 1 czerwca klasa 1Technikum - informatycy oraz klasa 2d LO odbyły pieszy rajd o walorach turytyczno- kraajoznawczych najbliższej okolicy. Trasa przebiegała przez miejscowości : Rzeck i Najdymowo. Po drodze można było podziwiać przyrodę, wypróbować place zabaw, poczytać o ciekawostkach historycznych związanych z odwiedzanymi miejscami. Pogoda dopisała i kondycja fizyczna także - wszyscy uczestnicy pokonali całą trasę. "Wujek" Google wyliczył, że w sumie piechurzy przeszli 16 km. Jest to niezły wynik zważając na fakt,  iż od 19 października aż do połowy maja trwało nauczanie w formie zdalnej. Egzamin fizyczny zaliczony, integracja koleżeńska także!

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Rajd pieszy

Dziś rozpoczęły się egzaminy maturalne w sesji wiosennej. Tradycyjnie na pierwszy ogień abiturienci zmierzyli się z językiem ojczystym. W tym roku można było wybrać temat rozprawki:

1) "Czy ambicja ułatwia człowiekowi osiągniecie zamierzonego celu" - na podstawie "Lalki" Bolesława Prusa

2) "Miasto - przyjazne czy wrogie człowiekowi" -   na podstawie "Ziemi obiecanej" Władysałwa Reymonta

Nowością na tegorocznej maturze były oddzielne arkusze  - jeden do wypracowania, drugi zaś do testu z języka polskiego. W naszej szkole do egzaminu przystapiło 85 tegorocznych absolwentów. Tradycyjnie już burmistrz miasta p. Kamil Kozłowski wręczył wszystkim zdającym pamiątkowe długopisy oraz złożył życzenia powodzenia i zdobycia wymarzonych 100%.   Trzymamy kciuki za wyniki i kibicujemy na dalszych egzaminach!

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Egzamin maturalny - język polski

 

 Pożegnania nadszedł czas.... Dziś zakończył się pewien etap w życiu naszych uczniów, którzy ukończyli szkołę - stali się absolwentami Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Nie był to łatwy rok, wiele się wspólnie nauczyliśmy, wspólnie wspieraliśmy. Nagrodą za trud włożony w naukę to miłe słowa, wyrazy uznania,  świadectwa z czerwonym paskiem, pamiątkowe książki. Dziś również takowych nie zabrakło. Cieszymy się , gdy nasi uczniowie zdobywają  sukcesy naukowe, podejmują  działania służące pożytecznemu dobru - biorą udział w akcjach społecznych, czy działają w wolontariacie. Staramy się czas spędzony w Zespole Szkół był dobrą inwestycją na przszłość. Dziękujemy WAM za wspólne lata i czas spędzony wspólnie. Życzymy WAM dużo szczęścia i pomyślności w realizowaniu swoich marzeń i pragnień. Życzymy WAM powodzenia na maturze, aby WASZ egzamin okazał się znakomitym wstępem w dorosłe życie. POWODZENIA!

Sapere aude ! 

 Anna Raczyńska

Na egzamin maturalny nie zapomnij:

 - dowodu tożsamości

-  własnych przyborów pismienniczych  (dwóch długopisów w kolorze czarnym)

 - własnych przyborów pomocnicznych zgdonych z wykazem CKE

- maseczki na twarz

- przyjść odpowiednio wczesniej na dany egzamin

Czytaj więcej: Pożegnanie klas maturalnych 2021

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój
i wielka nadzieja odradzającego się życia.

29 grudnia na stronie www.cke.gov.pl ukazał się Aneks do Informatora o egzaminie maturalnym obowiązujący w roku szkolnym 2020/2021. Przyszłych maturzystów zachęcam do wnikliwego zapoznania się z nowymi regulacjami. Bezpośredni link znajduje się TUTAJ .

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych