W sobotę 26 października 2019 r. uczniowie z naszego województwa uczcili rocznicę Odzyskania Niepodległości, biorąc udział w IV Turnieju Szachowym o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Zawody zostały rozegrane w Olsztynie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3. W kategorii szkół ponadpodstawowych Zespół Szkół w Biskupcu reprezentowali Damian Sienkiewicz (3T) i Michał Leszczak (1c LO). Damian w blisko 50-osobowej stawce zajął wysokie 12 miejsce, wygrywając 4 z 7 partii, ulegając jedynie dużo wyżej notowanym rywalom. O dobrym występie może też mówić Michał, który wygrał 3 pojedynki i został sklasyfikowany na 24 miejscu. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk przed kolejnymi turniejami.  Gratulujemy!

Michał Parda

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych