"Szkoła do hymnu" - to kontynuacja zapoczątkowanej w ubiegłym roku prez Ministerstwo Edukacji Narodowej inicjatywy mającej na celu wspólne zjednoczenie i zaśpiewanie w jednym czasie i o jednej godzinie 4 zwrotek hymnu państwowego. 8 listopada o godzinie 11:11 młodzież Zespołu Szkół zebrała się w auli szkolnej, by przyłaczyć się do ogólnopolskiej akcji. Według wstępnych danych szacunkowych  w inicjatywie wzięło udział ponad 4 miliony uczniów i 400 tysięcy nauczycieli. Hymn państwowy jest śpiewany podczas szczególnych chwil, wydrzeń, świętach czy rocznicach. Należy jednak podkreślić, że podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu narodowego należy zachować spokój oraz powagę, a postawą okazać szacunek. Zabrania się zmieniania melodii lub tekstu hymnu, a następnie ich odśpiewywania. O tych zasadach jako szkoła staramy się pamiętać i przypominać naszym uczniom. Tak też stało się i tym razem - p. Ryszard Zieliński przypomniał zebranym o prawidłowej postawie podczas wykonywania hymnu  przeprowadzając krótki pokaz. Słowo o zbliżającej się rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotował przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Tomasz Moroz.

Dziękujemy wszyystkim zaangażowanym osobom - zarówno tym "technicznym", jak i nauczycielom oraz przede wszystkim naszym uczniom - bez których tej akcji by nie było.

Anna Raczyńska 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych