Od 2016 roku nasza szkoła wspólnie z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny w Biskupcu włącza się do międzynarodowej kampanii mężczyzn sprzeciwiających się przemocy wobec kobiet. W piątek 22 listopada 2019 r. czworo naszych uczniów, w imieniu całej społeczności Zespołu Szkół, wsparło kampanię "Biała Wstążka". Maturzyści: Aleksandra Bloch, Aleksandra Borkowska, Jakub Kiryła i Robert Maślankowski z klasy 3b LO przez dwie godziny w wietrzny dzień zachęcali mieszkańców Biskupca do opowiedzenia się przeciwko przemocy wobec kobiet. Zainteresowani mieszkańcy otrzymywali ulotkę i białą wstążeczkę - symbol akcji. 25 listopada jest Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet i rozpoczyna 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć. Zachęcamy wszystkich do zainteresowania się największą na świecie - z udziałem aż 60 krajów - kampanią.

Bożena Adamiak


 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych