Damian Sienkiewicz ponownie szachowym mistrzem szkoły.

Trzy dni trwały rozgrywki o miano najlepszego szachisty w naszej szkole. Po dwóch dniach zaciętych eliminacji (w których wzięło udział 19 zawodników i 2 zawodniczki) do finału dostali się: Damian Sienkiewicz (3T, obrońca tytułu) Jakub Jundziłł (LOD, wicemistrz sprzed roku), Maciej Kowalczyk (2c, zdobywca 3 miejsca przed rokiem), Bartłomiej Horoszko (3c) Aleksandra Ziejewska (3c), Michał Leszczak (1c), Michał Woronowicz (2b), Grzegorz Cichecki (1T) i Grzegorz Rutkowski (1T).

W finale, rozgrywanym systemem "każdy z każdym", pojedynki były wyrównane i zacięte, jednak rozgrywały się w atmosferze fair-play. Ostatecznie ponownie mistrzem szkoły został Damian, który zarówno w eliminacjach, jak i w finale pozostał niepokonany – z 16 partii wygrał 15, odnotowując jeden remis. To trzecie z rzędu miejsce w czołowej trójce miejsce dla Damiana, przed którym jeszcze rok nauki w Zespole Szkół. Ponownie tuż za Damianem uplasował się Jakub Jundziłł, gromadząc 0,5 punktu mniej od zwycięzcy. Podium uzupełnił Maciej Kowalczyk, wyprzedzając czwartego w tabeli Grzegorza Rutkowskiego o 0,5 punktu. Ciekawy jest fakt, iż podium (mimo naporu uczniów klas pierwszych) pozostało identyczne jak w ubiegłym roku.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział :)

Ostateczna klasyfikacja:

  1. Damian Sienkiewicz 8,5 pkt
  2. Jakub Jundziłł 8 pkt
  3. Maciej Kowalczyk 6,5 pkt
  4. Grzegorz Rutkowski 6 pkt
  5. Michał Leszczak 5 pkt
  6. Aleksandra Ziejewska 4 pkt
  7. Michał Woronowicz 4 pkt
  8. Grzegorz Cichecki 2 pkt
  9. Bartłomiej Horoszko 1 pkt                                      

  Michał Parda

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych