Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

 11 stycznia, korzystając z panujących zimowych warunków klasa 3T miała okazję jeździć na łyżwach na sztucznym lodowisku. Wypożyczalnia łyżew na lodowisku obok „Uranii” daje szansę spróbowania tego pięknego sportu, bo kto w tych czasach ma swój sprzęt….. Większość jeździła pierwszy raz w życiu, niektórzy mający doświadczenie z rolkami radzili sobie lepiej, inni nadrabiali ambicją. Pomimo siniaków i obolałych piszczeli nikt nie narzekał, dopisała też pogoda, a cała przyjemność z dojazdem to jedyne 24 zł za półtora godziny jazdy. Polecamy!

Krzysztof Karmazyn

Czytaj więcej: Wyjazd na lodowisko OSiR w Olsztynie 

Dnia 14 grudnia klasa 2 Technikum wybrała się na wycieczkę do OLsztyna. Rano odwiedzili Planetarium, gdzie uczniowie wzięli udział w ciekawej projekcji o kosmosie. Uczniowie, bardzo aktywnie spędzili też czas w Parku Trampolin, gdzie zużyli wszystkie pokłady energii. Instruktorzy nie mogli wyjść z podziwu, że grupa może tak fajnie i kulturalnie się bawić. Chłopcy na pewno będą mieć miłe wspomnienia i chętnie wrócą do tego miejsca za jakiś czas.  

Anna Łojek

Czytaj więcej: Przyjemne z pożytecznym- wycieczka

 W piątek 25 listopada uczniowie z klas III i IV Technikum o specjalności urządzenia i systemy energetyki odnawialnej zwiedzali stoiska na targach energetyki odnawialnej. W porównaniu z ubiegłym rokiem tym razem było więcej atrakcji, kto w wieku 18-19 lat, świeży kierowca, nie zainteresuje się samochodem górnej półki, do którego można wsiąść, wszystkiego dotknąć, zrobić sobie zdjęcie, zajrzeć pod maskę. Tym razem była niezła gratka, Audi Q7 e-tron (hybryda, diesel + silnik elektryczny o momencie obrotowym 600 Nm), oraz 2 samochody Tesla 85D i 85D+. Tesle to pojazdy z silnikiem elektrycznym o mocy ok 470 KM (do kupienia za ~mniej więcej 400 tyś złotych. I to właśnie te liczby elektryzowały i wywoływały uśmiech. Były też inne pojazdy elektryczne, terenówka czy też rower oraz cała masa stoisk z tym co dla technika tej specjalności jest chlebem powszednim. Tym razem zajęcia miały inną, można powiedzieć przedświąteczną formę.

http://www.energyexpo.pl/#home_expo

http://www.audi.pl/pl/brand/pl/models/q7/q7/dane-techniczne.html

https://www.tesla.com/de_CH/models

 

Krzysztof Karmazyn

Czytaj więcej: Targi Energy Expo Arena w Ostródzie

 

Grupa uczniów z klasy 2TU w czasie imprezy plenerowej z okazji przeprowadzonych w dniu 8 kwietnia br. I Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw w Bezpiecznym Montażu Rusztowań (BMR) w W-M Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie. 

Po wysłuchaniu prelekcji przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy wtopiliśmy się w tłum zwiedzających, wystawców, zawodników, ratowników medycznych i strażaków. W bogatym programie znalazło się oprócz zawodów ekip montażowych, również możliwość odwiedzenia kilkudziesięciu stoisk firm z całej Polski, zajmujących się produkcją i sprzedażą  rusztowań, podnośników, sprzętu zabezpieczającego i ułatwiającego prowadzenie robót na wysokości. W trakcie rywalizacji montażystów zaprezentowały się służby ratownicze prowadzące symulację ewakuacji osoby poszkodowanej w pracy na rusztowaniu wysokim.  Prowadzący imprezę losował nagrody ufundowane przez licznych sponsorów (od drobnego sprzętu BHP, poprzez sprzęt budowlany do atrakcji w postaci udziału w nurkowaniu ze sprzętem wraz z instruktarzem oraz przelotu awionetką nad Olsztynem). Największymi atrakcjami były możliwość samodzielnego wjazdu ruchomym pomostem na wysokość ok 7m oraz kierowania koparko-ładowarką na symulatorze marki Volvo. Dla uczniów dzień był pełen wrażeń i kolejnym doświadczeniem z branżą budowlaną.

Krzysztof Karmazyn

Czytaj więcej: Warmińsko-Mazurskie mistrzostwa BMR

 

   

Doświadczenie mówi,że tylko połączenie wiedzy teoretycznej z ćwiczeniami praktycznymi odpowiednio przygotowuje do wykonywania zawodu. Dlatego też w dniu 23 marca uczniowie klasy 3 Technikum o specjalności urządzenia i systemy energetyki odnawialnej uczestniczyli w zajęciach z zakresu fotowoltaiki w Centrum Szkoleń Budowlanych w Olsztynie. Udział młodzieży w tego typu warsztatach jest elementem ścisłej współpracy naszej szkoły z tym Ośrodkiem- Centrum Szkoleń Budowlanych jest równocześnie ośrodkiem egzaminacyjnym, w którym nasi uczniowie będą zdawać kwalifikacje B.21 (montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) oraz B.22 (eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej).

W trakcie zajęć uczniowie mogli samodzielnie zastosować poznaną w szkole wiedzę w praktyce. Dokonali montażu ogniwa fotowoltaicznego na fragmencie poszycia dachowego, a następnie pomiaru parametrów jego wydajności. Zaobserwowali też zjawisko łuku elektrycznego.

Zajęcia prowadził instruktor Centrum Szkoleń Budowlanych ZDZ, który jest jednocześnie właścicielem firmy prowadzącej instalatorstwo i serwis w zakresie odnawialnych źródeł energii. Opiekę nad grupą młodzieży sprawował nauczyciel przedmiotów OZE - p. Krzysztof Karmazyn.

Warsztaty te zainicjowały cykliczne wyjazdy naszej młodzieży do tego Ośrodka w celu poszerzania wiedzy i umiejętności praktycznych. 

                                                                                                                                                                                                                            Anna Raczyńska 

Czytaj więcej: Jak połączyć wiedzę z praktyką?

Technikum w Zespole Szkół w Biskupcu

- to szkoła ludzi z pasją

Kształcimy w następujących zawodach:
- technik ekonomista

- technik informatyk
- technik
urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

TECHNIK EKONOMISTAPodstawowym celem kształcenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie:
- planowania i prowadzenia działalności gospodarczej
- obliczania podatków-
- prowadzenia spraw kadrowo-płacowych
- prowadzenia rachunkowości
- wykonywania analiz i sporządzania sprawozdań z działalności podmiotów prowadzących działalność gospodarczą
- Warunkiem uzyskania tytułu technik ekonomista jest zdanie dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe:

A.35. Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji

A.36. Prowadzenie rachunkowości.Jeśli myślisz o podjęciu pracy na różnych stanowiskach w małych przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych. Jeśli widzisz siebie jako przedsiębiorcę, sprzedawcę, agenta nieruchomości, kadrowego, finansistę, księgowego, recepcjonistę, sekretarkę - to jest kierunek dla ciebie.

TECHNIK INFORMATYK

 • Informatyka to wciąż nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy, obecna niemal we wszystkich sferach pracy i życia. Informatyk zajmuje się nowymi technologiami w zakresie zasad gromadzenia, przekazu i przetwarzania informacji. Podstawowym celem kształcenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie:
  - Tworzenie oprogramowania i znajomość specjalistycznego języka programowania
  - Zarządzanie danymi, przekazywanie ich i szyfrowanie
  - Administrowania systemami komputerowymi
  - Projektowanie, tworzenie i zarządzanie stronami WWW
  - Znajomości teoretyczna i praktyczna sprzętu komputerowego
  - Umiejętność składania sprzętu komputerowego i usuwanie ewentualnych usterek

Warunkiem uzyskania tytułu technik informatyk jest zdanie trzech egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe:

 • E 12 Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych

 • E 13 Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami

 • E 14 Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami

Ukończenie technikum o profilu informatycznym umożliwia podjęcie dalszej nauki na studiach wyższych lub rozpoczęcia pracy w branży IT .jako : administrator sieci komputerowych, programista, projektant i serwisant sieci, serwisant sprzętu komputerowego, projektant stron internetowych, grafik komputerowy, doradca klienta w salonach i sklepach komputerowych. doradca IT, specjalista ds. rozwiązań telekomunikacyjnych.

TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

Rola źródeł energii o charakterze niekonwencjonalnym (np. energetyka wodna, wiatrowa, geotermalna, słoneczna) sprawia, że technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej plasuje się obecnie wśród najbardziej przyszłościowych kierunków zawodowych. W ostatnich latach w naszej okolicy coraz większą popularnością cieszą się kolektory słoneczne, moduły PV , pompy ciepła wykorzystywane jako alternatywne źródła energii odnawialnej, które możemy zaobserwować w naszym mieście.

Czytaj więcej: Technikum.

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych