2 grudnia klasa 5Tb udała się do Powiatowego Urzędu Pracy filia w Biskupcu aby w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczestniczyć w spotkaniu z firmą Warmia. Podczas prezentacji uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią oraz specyfiką pracy w firmie. Dowiedzieli się też jakie warunki muszą spełnić aby stać się pracownikami firmy. Szczegółowo zostały omówione stanowiska na które można aplikować. Zakład Warmia kładzie duży nacisk na rozwój pracownika. Dlatego też nowo przyjęci pracownicy zapoznają sie z każdym działem, żeby jak najlepiej doasować wiedzę i umiejętności do stanowiska pracy. Na koniec w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy filia w Biskupcu, firmą Warmia oraz Zespołem Szkół w Biskupcu uczniowie zostali obdarowanie małymi niespodziankami.
Anna Rydel
Dzisiaj (22 XI) mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły artystów z grupy teatralnej "Forma" z Białegostoku. Aktorzy wystawili przedstawienie na podstawie komedii Moliera pt. "Skąpiec". Uczniowie klas 1b LO, 2a i 2c LO mieli możliwość przypomnienia sobie lub zapoznania się z jedną z najbardziej znanych komedii francuskiego twórcy - bawiąc się przy tym i....ucząc!
Anna Wierzbicka
W dniu dzisiejszym klasa 5Ta udała się do Powiatowego Urzędu Pracy filia w Biskupcu aby w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczestniczyć w spotkaniu w firmą Egger. Podczas prezentacji uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią oraz specyfiką pracy w firmie. Dowiedzieli się też jakie warunki muszą spełnić aby stać się pracownikami firmy Egger. Szczegółowo zostały omówione stanowiska na które można aplikować. Uczniowie zainteresowani przebiegiem spotkania zadawali wiele pytań. Na koniec w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy filia w Biskupcu, firmą Egger oraz Zespołem Szkół w Biskupcu uczniowie zostali obdarowanie małymi niespodziankami.
Anna Rydel
Szkoła alternatywna oparta na relacjach i krytycznym myśleniu- taka jest gdańska szkoła Mental Arts, w której mieliśmy zaszczyt gościć 14 i 15 listopada w ramach współpracy naszych placówek. Zostaliśmy zapoznani z bardzo przyjazną uczniom przestrzenią szkoły: kolorowe korytarze, wygodne pufy i sofy, miejsca ciszy, a dla równowagi również miejsca „wyżycia” się oraz sale tutoringu. Plan lekcyjny oprócz typowych lekcji wprowadza tzw. bloki tematyczne rozwijające zainteresowania uczniów, na które zapisują się zainteresowani z różnych klas i poziomów. Z ogromnym zainteresowaniem wzięliśmy udział w zajęciach dotyczących: inteligencji emocjonalnej, genealogii, psychologii ekonomii czy zajęciach łączących treści z języka polskiego i historii. Mogliśmy również obserwować pracę na lekcjach języka angielskiego na różnych poziomach. Nasze obserwacje, rozmowy i wymiana doświadczeń ze świetnym zespołem Mental Arts sprawiły, że wyjechaliśmy z taką oto refleksją: zaangażowanie, pasja, wzajemne zaufanie, ciepła i życzliwa atmosfera mogą stać się podstawą efektywnej edukacji. Liczymy na dalszą współpracę i już szykujemy się do styczniowej rewizyty.
W październiku klasa 3b LO zorganizowała zbiórkę karmy, koców i środków higieny dla zwierząt z naszego biskupieckiego przytuliska „Przygarnij psiaka lub i kociaka”. W dniu 6 listopada klasa wraz z wychowawczynią Panią Beatą Kisielewską udała się do schroniska, by wręczyć zebrane przedmioty. W przytulisku przywitała nas przemiła Pani Beata, która opowiedziała nam historie zwierzaków i zachęcała nas do wolontariatu lub adopcji zwierząt. Klasa dostarczyła ponad 40 kg karmy. Nie zabrakło również chwili na zabawę i głaskanie czworonożnych podopiecznych przytuliska.
Iga Kaczmarek
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”. – to cytat z powieści “The End” autora G. Michaela Hopfa, będący jednocześnie mottem dzisiejszego apelu z okazji 106 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji klasa 1b LO wraz z wychowawczynią p. Anną Wierzbicką przygotowała montaż słowno - muzyczny, który przypomniał trudną drogę do odzyskania przez nasz kraj suwerenności. W trudnych czasach znaleźli się silni i twardzi ludzie, którzy przywrócili Rzeczpospolitą na mapę świata. Jednym z takich ludzii był Jóżef Piłsudski -w dniu 11 listopada 1918 r., Rada Regencyjna, rezydująca w Warszawie, przekazała władzę wojskową i naczelne dowództwo nad powstałym Wojskiem Polskim Józefowi Piłsudskiemu (1867-1935), który wkrótce potem przyjął też tytuł Naczelnika Państwa.
Gdy wspominamy odzyskanie niepodległości, musimy pamiętać także i o innych „ojcach” niepodległości – ludziach, którzy swoją determinacją i oddaniem idei wolności do niej doprowadzili: Romanie Dmowskim, Ignacym Janie Paderewskim, Józefie Hallerze, Ignacym Daszyńskim, Wincentym Witosie i Wojciechu Korfantym. Wywodzili się z różnych środowisk politycznych i mieli różne wizje odradzającego się państwa, ale łączył ich jeden nadrzędny cel: odbudowa Polski wolnej, niepodległej, niezależnej i suwerennej. „Ojcowie” polskiej niepodległości wywarli też wpływ na kształt granic odrodzonej Rzeczypospolitej. Ustalono je ostatecznie dopiero w 1921 r. w wyniku traktatu wersalskiego, kolejnych powstań – śląskich, wielkopolskiego i sejneńskiego, plebiscytów narodowościowych i traktatu ryskiego.
Dziś wspominamy to wydarzenie i cieszymy się, że możemy żyć w dobrych czasach. Ale pamiętajmy też o tych trudnych.... oby nigdy nie wróciły.
Anna Raczyńska
„Szukając słów…”
-konkurs literacki dla uczniów
Zespołu Szkół w Biskupcu
Twoja opowieść może mieć cechy romansu, kryminału, horroru, thrillera lub każdego innego gatunku powieściowego.
lub/i
Pamiętaj, że teksty zgłoszone na konkurs muszą stanowić w całości oryginalną twórczość, nie mogą być kopią lub fragmentem cudzych utworów.
Termin:
Prace należy przesłać na adres
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć nauczycielom języka polskiego do 07.12.2024r.
Prace nie zostaną nigdzie upublicznione bez zgody autora.
Nagrody:
Na zwycięzców konkursu czekają nagrody niespodziankiJ
Ponadto, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają oceny z języka polskiego oraz punkty dodatnie z zachowania.
Cele konkursu:
Strona 1 z 3