Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

6 czerwca Bartłomiej Kacprzycki uczeń klasy 2 Technikum w Zespole Szkół odebrał stypendium przyznane przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną - „Kasa dla Asa”. Bartłomiej musiał spełnić 3 warunki: średnia ocen nie mogła być niższa niż 4,0 ze wszystkich przedmiotów (ogólnych i zawodowych) ,musiał uzyskać ocenę z zachowania nie niższą niż dobra i odbyć praktykę zawodową lub staż w firmie, która znajduje się na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Bartłomiej jest uczniem klasy patronackiej Egger. Ponad 20 szkół zgłosiło 80 uczniów. Wybór laureatów nie należał do łatwych. Każdy zgłoszony wyróżniał się nie tylko bardzo dobrymi wynikami w nauce, ale również dodatkowymi osiągnięciami. Tym bardziej serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów.

Anna  Rydel

 

 

Dziś rozpoczęła się maturalna sesja egzaminacyjna anno domini 2024. W naszej szkole przystąpiło do egzaminu pisemnego z języka polskiego ponad 80 uczniów. Jest to jeden z najdłuższych egzaminów - bowiem trwa 240 minut.  Naszych abiturientów odwiedził tradycyjnie burmistrz Biskupca - Kamil Kozłowski wręczając długopisy na szczęście. Jutro - egzamin pisemny z matematyki w zakresie podstawowym. Jak co roku młodzieży towarzyszył lekki stres w takiej sytuacji - wszak to pierwszy poważny sprawdzian w życiu młodego człowieka. Wierzymy, że tematy nie sprawią WAM trudności, a matematyka będzie tylko formalnością. Dacie radę!

Czytaj więcej: Matura

Szanowna Maturzystko, Szanowny Maturzysto,

z okazji przystąpienia do egzaminu dojrzałości przekazuję Ci symboliczny prezent: egzemplarz polskiej konstytucji.

To nie jest zwykła książka ani lista teoretycznych sloganów. To zbiór nadrzędnych praw i wartości definiujących nasz kraj jako wspólnotę wolnych obywateli. Konstytucja stanowi fundament demokratycznej Polski określając obowiązki władz publicznych i równe prawa wszystkich Polaków, niezależnie od światopoglądu, płci czy pochodzenia.

Uważam, że podstawowa znajomość Konstytucji jest obowiązkiem każdego nowoczesnego Polaka, szczególnie jeśli chce on aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym. Przed tym wyzwaniem staje właśnie Twoje pokolenie. Od waszej generacji niedługo zależeć będzie nasza wspólna przyszłość.

Dlatego zachęcam do lektury Konstytucji, szukania w niej inspiracji i rozwiązań przydatnych w podejmowaniu ważnych decyzji. Niech ta książka pomoże Wam wskazać najlepszy kierunek w drodze do dorosłego życia. Korzystając z okazji, życzę powodzenia na maturze i spełnienia w wyborze dalszego kierunku kształcenia.

Z poważaniem - Urszula Pasławska

Poseł na Sejm RP

Czytaj więcej: Życzenia od posłanki na Sejm RP - Urszuli Pasławskiej

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - to temat przewodni ciekawej etiudy teatralnej, którą mogli dziś obejrzeć pierwszoklasiści Zespołu Szkół w Biskupcu. W roli głównej - klasa 1b LO wraz z wychowawcą p. Szymonem Marchlewskim. A ponadto - caryca Katarzyna II, król Stanisław August Poniatowski, posłowie na Sejm Czteroletni, zbuntowany poseł liberum veto. Niby ławki szkolne - a nie ławki, niby uczniowie - a w ławkach posłowie...cóż uradzili? Na to  pytanie śpiewająco odpowiedział rapem wychowawca klasy przy rytmie We Wili Rock You. Posłowie się sprzeczali, radzili, oponowali aż ustanowili pierwszą w Europie a drugą na świecie konstytucję regulującą ustrój prawny monarchii dziedzicznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów.  Bardzo interesujące , nie groteskowe ujęcie tematu - zdawałoby się "nudnego tematu" akademii. Warto podkreślić rzadko spotykaną rolę wychowawcy jako aktora, rapera i konferansjera w jednym, który czynnie wspierał swoich wychowanków. A wszystko to przy merytorycznym  gościnnym wsparciu p. Agnieszki Reimus -Knezevic. Dziękujemy!!!

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Historia nie musi być (i nie jest) nudna!

 

Kolejny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych za nami. W tym roku uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat Szwajcarii. Wiedza dotyczyła geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W tym roku naszą szkołę reprezentowali godnie uczniowie w składzie Julia Czarnecka, Antoni Kwiecień i Maciej Zaleśny. Było to dla nich nowe doświadczenie połączone z możliwością zweryfikowania swojej wiedzy. Oranizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie. Wygranej szkole - I Liceum Ogólnokształcącemu im.Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku życzymy wygranej w Krakowie! 

Bogumiła Rdomska

Czytaj więcej: Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

 Dzień Otwarty w Zespole Szkół - to cykliczna impreza organizowana z myślą o naszych przyszłych uczniach. Przygotowaliśmy atrakcje - pokazy artystyczne, pokazy naszych pracowni oraz ofertę pozalekcyjną , bowiem nie samą nauką uczeń żyje. Nasi goście zapoznali się ze szkolną siłownią a także uczestniczyli w Festiwalu Pasji, czyli  hobby w czasie wolnym. A było na co popatrzeć i co podziwiać! Pokazy muzyczne, pszczelarstwo, tarot, kulinaria, gabinety urody, czytelnictwo, sporty walki, numizmatyka, rękodzieło i wiele innych. Naszą ofertę połączyliśmy z wydarzeniem "Kariera i kompetencje na K2" , które miało miejsce w tym samym dniu. Pod tym hasłem kryją się Targi Pracy odbywające się na hali widowiskowo-sportowej. Nasi uczniowie oraz przybyli goście mieli możliwość zapoznać się z ofertą licznie przybyłych wystawców.

  W tym dniu staramy się zachęcić młodych ludzi nauką w naszej szkole  a na zbliżający się rok szkolny 2024/2025 rekrutujemy do:

 Liceum ogólnokształcącego - profile: matematyczno- geograficzny, biologiczno-chemiczny, historia i wos oraz (nowość!) - Oddział Przygotowania Wojskowego na podbudowie rozszerzenia historii i wiedzy o społeczeństwie. Planujemy także klasę Technikum - zawód informatyk oraz klasę wielozawodową w Branżowej Szkole I stopnia. 

Dziękujemy naszym gościom za tak liczne przybycie!

Szkoła Podstawowa nr 3 im Orła Białego w Biskupcu

Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjr.. Henryka Dobrzańskiego pseudonim "Hubal"

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Biskupcu

Społeczna Szkoła Podstawowa w Węgoju

Szkoła Podstawowa im. Mazurka Dąbrowskiego w Czerwonce

Szkoła Podstawowa im. Flagi Polski w Kobułtach

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sorkwitach

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lutrach

Anna Raczyńska

Czytaj więcej: Dzień Otwarty w Zespole Szkół '2024

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych