Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

 

Dnia 20.09. klasy maturalne (4a i 4b) oraz uczniowie klas młodszych (3 b, 2a, 1b) uczestniczyli w przedstawieniu "Żyd na beczce", dla którego inspiracją był tekst lektury obowiązkowej pt. "Zdążyć przed Panem Bogiem" autorstwa Hanny Krall. Aktorzy przybliżyli uczniom treść wywiadu z Markiem Edelmanem, w którym opowiada on o doświadczeniach powstania w warszawskim getcie. Ascetyczny w formie spektakl i przejmująca muzyka uwydatniły dramatyczną wymowę wspomnień ostatniego przywódcy powstania żydowskiego. Być może będzie on inspiracją do sięgnięcia po tekst reportażu Hanny Krall. 

Aneta Zielińska

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych