Liceum Ogólnokształcące

Zapraszamy!

Dalej

Technikum

Zapraszamy!

Dalej

Egger Biskupiec

Zaprasza!

Dalej

Branżowa Szkoła I- go Stopnia

Zapraszamy!

Dalej

26 września z inicjatywy Rady Europy obchodzony jest EDJO aby zachęcić obywateli 46 państw europejskich do podejmowania nauki większej liczby języków obcych. Z tej okazji młodzież z klas 3b, 2c, 2d, 3T, 2b oraz 1b przygotowała stoiska poświęcone wybranym państwom europejskim. Czegóż tam nie było! - przepiękne plakaty prezentujące ciekawostki dotyczące Włoch, Szkocji, Grecji, Holandii i Ukrainy - tradycyjne specjały: pizza, focaccia, sałatka grecka, szkockie ciasteczka, ukraińskie pierożki, baklawa i kilka rodzajów ciast Zaprezentowano nam również fragment tańca szkockiego i szczegóły ukraińskiego stroju narodowego, a chętni mogli przejechać się na holenderskim rowerze. Pojawiły się również greckie boginie. Najważniejsze jednak były próbki języków tych krajów zaprezentowane w formie dialogu, wiersza czy zabawnej scenki. Wszystkie zaangażowane klasy bardzo się napracowały i postarały - gratulujemy im pomysłów i odwagi. Uczmy się języków obcych – ich znajomość to narzędzie do osiągnięcia wzajemnego zrozumienia między kulturami.  

Joanna Marcinkowska

 

Liceum Ogólnokształcące

Liceum Mundurowe

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

wsb logo

Technikum

Branżowa Szkoła I-go Stopnia

Liceum dla Dorosłych